Hogyan tekint Isten a mi jó cselekedeteinkre?

Bibliai igazságok megvilágítására szolgáló rövid (nem bibliai) történetek

Hogyan tekint Isten a mi jó cselekedeteinkre?

HozzászólásSzerző: L. Detti Dátum: vas. nov. 08, 2009 12:06 pm

Sziasztok!

Tudom, h a fórum nem feltétlen erre a célra szolgál, de gondoltam, h leírok ide egy rövid kis történetet, amit a Suhai Gyuri mondott Pécelen a BSZ-es képzésen. Nekem nagyon tetszett!

Hogyan tekint Isten a mi jó cselekedeteinkre?

Anselmus illusztrációja: "Egy kisfiú kiment a mezőre, hogy virágot gyűjtsön az édesapjának. Amikor visszajött a mezőről, mindenképpen szerette volna megmutatni a kompozíciót az édesanyjának, mielőtt odaadja az apjának. Amikor az anyuka kezébe vette a csokrot, észrevette, hogy a gyönyörű szép, színes virágok közé néhány tüskés, bogáncsos kóró keveredett. Fogta tehát a csokrot, kiszaladt vele a kertbe, és minden gyomnövény helyett 1-1 kerti virágszálat tett a csokorba. Majd visszaadta a kisfiának, és ezt mondta: most már odaadhatod az édesapádnak.Így jár közben érettünk Krisztus.-mondja Anselmus. Fogja a cselekedeteinket, megtisztítja a tüskéktől és gyomoktól, kicseréli azokat az ő igazságával, tisztaságával, tökéletességével, és így mutatja be azokat az Atyának. Így válhat kedvessé Isten előtt minden hálaadásunk, minden engedelmességünk. Fel kell szólítanunk az embereket a jó cselekedetekre, de mindjárt azt is el kell mondanunk nekik, h Jézus Krisztus tökéletes szentsége és tisztasága szükséges ahhoz, hogy azok az Atya szemében is jó cselekedetekké váljanak."

Csak gondoltam, leírom, na ennyi:)
szép vasárnapot!

L. Detti
 
Üzenetek: 98
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 9:56 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Vissza: Történetek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


 
cron