ApCsel 16,1-22: Pál Filippiben

Máté-Jelenések (ahogy több óravázlat felkerül majd finomítjuk a felosztást)

ApCsel 16,1-22: Pál Filippiben

HozzászólásSzerző: V. Gergo Dátum: szomb. ápr. 10, 2010 5:45 pm

  • Dátum: 2010. április 11.
  • Csoport: Közép
  • Belső cél: Jó indítékkal tegyél jót.
  • Aranymondás: "Szolgáljatok az Úrnak örvendezéssel." Zsolt.100,2
  • Nézőpont: Pál
  • Csatolva: Teljes szöveg + részletes jegyzetek
  • Énekek: <B> 274, >O 133, 134, 153
  • Játékok/szemléltetés:
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
gergő

V. Gergo
Site Admin
 
Üzenetek: 1748
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 3:36 pm
Tartózkodási hely: Budapest

ApCsel 16,1-22: Pál Filippiben

HozzászólásSzerző: Sz. Balu Dátum: vas. ápr. 11, 2010 3:08 pm

  • Dátum: 2010. ápr. 11.
  • Csoport: Vegyes
  • Belső cél: Istennek szolgálni nem teher, hanem öröm forrása.
  • Aranymondás: "Szolgáljatok az Úrnak örömmel." (Zsolt.100,2)
  • Nézőpont: Lukács
  • Csatolva: Teljes szöveg
  • Énekek: >O 165, 166, 205, 239 <B> 467
  • Játékok/szemléltetés: térkép

Óvatosan használjátok a csatolt anyagot!
Már négy és fél éve is tartottam ebből a történetből, s akkor Lídiát választottam Nézőpontnak, s értelemszerűen a Filippiben történtekre helyeztem a hangsúlyt. Ezúttal arra a kérdésre kerestem a választ, hogy minek örült Pál, s a tanítás igazából az, hogy a szolgálat öröm forrása: ha Isten terve szerint cselekszünk, akkor leszünk boldogok. De ezt egyrészt nem sikerült olyan jól megfogalmaznom sem a csatolt írásban, sem szóban, másrészt ez sokkal inkább már hívőknek de legalább nagyoknak szóló tanítás szerintem. A részben ottlevő Lukács nézőpontja sem megy jól, ha közben kilépéseket is alkalmazunk: ha már Lukács mesél, talán jobb a tanításokat is vele mondatni...
A leginkább arra a részre figyeltek ma a gyerekek, ami a jövendőmondó lánnyal kapcsolatos. Nagyon fontos (jelen esetben: rész)tanítás van abban is az ördög hatalamáról és Jézus szabadító erejéről. Ehhez jó a 467. ének.
Ha valakinek lehetősége van magának alakítani a felosztást, megfontolandó lehet külön beszélni a második missziói útról Troászig - Gergő órájában (posztindító bejegyzés) szépen ki van dolgozva ehhez az üzenet -, majd külön beszélni Lídiáról és esetleg a jövendőmondó lányról, s egy harmadik eset lehet a bosszú, illetve a börtönben történtek...
Hiszem, hogy a szolgálatról a gyerekeknek is kell beszélni, legalább 3 okból:
  1. Egyrészt, mert a hívő élet része a szolgálat, tehát így teljes a tanítás.
  2. Másrészt, mert - hála Istennek - rendszerint vannak megtért gyerekek is hallgatóságban, s őket a hitben kell vezetnünk. (Ahogy Pál is visszatért erősíteni...)
  3. Harmadrészt, mert nem szabad hagyni úgy felnövekedni a gyerekeket, hogy "lelki fogyasztókká" váljanak: a gyülekezet test, és nem szolgáltatás. A helyes hozzáállás kialakításához elengedhetetlen a szolgálatról való tanítás.
Persze csak úgy lehet szolgálatról beszélni, ha konkrét példát, lehetőséget is mutatunk az alkalmazásban. S én mindig próbálok figyelni arra is, hogy az Istennek tetsző szolgálat nem jólneveltségből fakadó segítés vagy ezzel egyívású egyszerű normakövetés, hanem hála Jézus értem bemutatott áldozatáért.

Áldott készülést ehhez az órához, sok lehetőség van benne a tanításra mind megtéréshez, szabadításhoz, mind pedig a hitben való növekedéshez!
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Sz. Balu
 
Üzenetek: 1653
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 10:19 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ApCsel 16,1-22: Pál Filippiben

HozzászólásSzerző: V. Gergo Dátum: vas. ápr. 11, 2010 3:40 pm

Sajnos ez egy kedves Bibliai részem, így az eredetileg ki sem írt 1-10-es szakaszról, Isten vezetéséről látjátok, hogy elég sokat beszéltem. Átvezetésnek is az alábbi (interneten talált) képet tettem ki a kezdőénekek alatt:

Csatt

Átvezető történetnek pedig múlt heti éjszakai túránkról meséltem, hogy milyen nehéz tájékozódni, ha az ember nem látja a jeleket, és csak azt veszi észre, hogy már nem az úton megy, de akkor már késő...

A történetből, a filippi cselekményeket, és a tettek okait Balu órája sokkal jobban bemutatja, ezért a történet szempontjából ezt ajánlom mindenki figyelmébe. A tanításnál ő is Lídia szállás felkínálását mint Isten iránti hálából eredő szolgálatot értelmezi. Ha a fenti aranymondást alkalmazzuk, szerintem helyes a két "szolgálat" összehasonlítása, indíték alapján. A rabszolgalány kéretlen "szolgálatának" indítója nem Isten volt, ezért nem kívánatos.

Az óra végén talán a leírtaknál kicsit többet sikerült erről, a helytelen indítékkal végzett szolgálatokról és a helyes indítékú szolgálatokról beszélni.
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
gergő

V. Gergo
Site Admin
 
Üzenetek: 1748
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 3:36 pm
Tartózkodási hely: Budapest

ApCsel 16,11-22: Pál Filippiben, Lídia megtér

HozzászólásSzerző: Sz. Balu Dátum: hétf. ápr. 13, 2015 2:19 pm

  • Dátum: 2015. ápr. 12.
  • Csoport: Nagyok
  • Belső cél: Isten cselekvését lásd az eseményekben!
  • Aranymondás: "Az Úr megnyitotta a szívét" (ApCsel.16,14)
  • Nézőpont: Lukács
  • Csatolva: Teljes szöveg
  • Énekek: ** 630, 690
  • Játékok/szemléltetés: Egy nagy térképet lehet használni, s azon megmutatni az elején a várost, Macedóniát.
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Sz. Balu
 
Üzenetek: 1653
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 10:19 pm
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Újszövetség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


 
cron