Jón 1,1-3: Jónás feladatot kap (Jónás hét I.)

1Móz-Malakiás (ahogy több óravázlat felkerül majd finomítjuk a felosztást)

Jón 1,1-3: Jónás feladatot kap (Jónás hét I.)

HozzászólásSzerző: V. Gergo Dátum: hétf. szept. 08, 2008 10:27 am

  • Dátum: 2008. szept. 22. hétfő
  • Írta: Ili néni
  • Csoport: Vegyes
  • Belső cél:
  • Aranymondás:
  • Nézőpont: Jónás
  • Csatolva: Teljes szöveg
  • Énekek:
  • Szemléltetés:Névhatározóból neveket kinézni, Galamb kivágós

Jón. 1.

Jónás küldetése és engedetlensége

1 Így szólt az ÚR igéje Jónáshoz, Amittaj fiához: 2 Indulj, menj Ninivébe, a nagy városba, és prédikálj ott, mert feljutott hozzám gonoszságának híre! 2Kir 14,25 Jón 3,1 3 El is indult Jónás, de azért, hogy Tarsísba meneküljön az ÚR elől. Elment Jáfóba, talált ott egy hajót, amely Tarsísba készült. Kifizette az útiköltséget, és hajóra szállt, hogy a rajta levőkkel Tarsísba menjen az ÚR elől. Zsolt 139,7 (EJH)
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
gergő

V. Gergo
Site Admin
 
Üzenetek: 1748
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 3:36 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Ahogy elhangzott

HozzászólásSzerző: V. Gergo Dátum: hétf. szept. 22, 2008 6:29 pm

Sokat használtam Ili néni eredeti szövegéből. Az előkészítő részt átírtam, mert a tegnapi (felnőtt) evangélizáció első részét hallgatva kaptam az ötletet, hogy postagalambokról lesz jó beszélni, minthogy Jónás neve galamb.

A történet második felét átalakítottam, eljátszásra formáltam át, hogy végig tudjak Jónás szerepében beszélni.

Csak a végén léptem ki, és az ismétlő kérdések között mondtam el az alkalmazást, a bűn definícióját és az aranymondást. Sokan voltak rendszeresen járó, mélyebb ismeretű gyerekek, úgyhogy örültem, hogy a Szentlélek galamb formában való megjelenéséről még tudtam nekik is új gondolatot mondani a végén.

A kézművesre már szinte nem is maradt idő, csak akiért nem jöttek rögtön úgy állva hirtelen megcsinálta a madarat, de nem baj.

Csatolom a word dokumentumot és egy powerpoint diashow-t elsősorban a galambokról. Aranymondás színezőt és a két ajánlott éneket, nyomtatható A4-es alakban. A :arrow: kézműves galamb készítés a másik mappában.

Pic
Pic
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
gergő

V. Gergo
Site Admin
 
Üzenetek: 1748
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 3:36 pm
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Ószövetség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


 
cron