1Móz 42: József testvérei először Egyiptomban

1Móz-Malakiás (ahogy több óravázlat felkerül majd finomítjuk a felosztást)

1Móz 42: József testvérei először Egyiptomban

HozzászólásSzerző: Sz. Balu Dátum: vas. nov. 09, 2008 2:23 pm

  • Dátum: 2008. nov. 9.
  • Csoport: Vegyes/Közép
  • Belső cél: Jézusért minden bűnödre van bűnbocsánat.
  • Aranymondás: "Bizony vétkeztünk a mi atyánkfia ellen." (1Móz 42,21)
  • Nézőpont: Rúben (nem derül ki, hogy József az egyiptomi úr)
  • Csatolva: Teljes szöveg
  • Énekek: >O 130 <B> 220

A csatolt fálj a teljes szöveget tartalmazza, amit kb. 35 perc alatt lehet elmondani. Ez így egy hosszú, de izgalmas történet. Rövidíteni az alkalmazások (kilépések) ritkításával lehet. Egyébként ez megfontolandó, mert a vegyes csoportban (6-12 évesek) jól fogták a történetet a kisebbek is, de a 3-4. osztályosoknál úgy érzetem, sok volt a tanítás. (Az ördög mint vádló, illetve Jákób általánosítása mint gondolkodásbeli hiba simán elhagyható.) Meglepetésemre hamar mondták, hogy talán azért nem mentek Egyiptomba, mert tudták, József ott lehet; de a pénz megtalálásánál nem arra gondoltak, hogy a bizonytalanság és a nemértés miatt féltek a testvérek, hanem arra, hogy azért ijedtek meg, mert ezután lopással is vádolhaják őket. A gyerekeknek ismerős volt az a nem biblikus gondolat, hogy "azért történik velem rossz, mert én is rossz voltam", s ez Isten büntetése (pl. egy betegség puskázásért).

Ez a feldolgozás jó alkalmat ad a bűnről való beszélgetésre, van benne hívőknek való alkalmazás is (az ördög mint a hívők vádlója), és úgy meséli el a történetet, hogy nagyon izgalmas marad a vége, ahol lehet direkt Jézusra is mutatni. (Evangélizációs sorozat esetén szerintem jó lehetőség a bűnről beszélni, illetve az izgalmas befejezés a következő alkalommal való megjelenésre motivál.)

A nézőpont végig komoly feszültséget adott, s így 40(!) percig figyeltek, de az alkalmazásokat valószínűleg áttervezném, ha újra elmondanám.

Áldott alkalmat annak, aki felhasználja!
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Sz. Balu
 
Üzenetek: 1653
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 10:19 pm
Tartózkodási hely: Budapest

1Móz 42: József testvérei először Egyiptomban

HozzászólásSzerző: Sz. Balu Dátum: hétf. dec. 07, 2015 10:02 am

  • Dátum: 2015. dec. 6.
  • Csoport: Nagyok
  • Belső cél: Helyesen ismerd Istent!
  • Aranymondás: "Bizony vétkeztünk a mi atyánkfia ellen." (1Móz.42,21)
  • Nézőpont: a testvérek (nem derül ki, hogy József az egyiptomi úr, csak a végén olvastam fel)
  • Csatolva: Teljes szöveg
  • Játékok/szemléltetés: Isten 3 nekünk legfontosabb tulajdonságának felírása.
7 éb elteltével ismét tartottam ebből a történetből, s ezúttal Isten mást helyezett a szívemre: az Ő személyének torz ismeretének veszélyeit. Sikerült erről beszélni a gyerekekkel. Amúgy egyikük sem írta a cetlire, hogy Isten bosszúálló vagy büntető lenne. A "legközelebbi" ehhez az "igazságos" volt. Ez egy kicsit rövidebb kidolgozás, de a cédulázás elviszi az időt, s ha abban valami téves dolog van, azt külön is helyre kell tenni.
Áldott készülést!
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

Sz. Balu
 
Üzenetek: 1653
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 10:19 pm
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Ószövetség

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


 
cron