Szófogadás (báb jelenet)

Rövid jelenetek amit a gyerekek vagy a segítők játszhatnak el a bibliai történet előtt/után

Szófogadás (báb jelenet)

HozzászólásSzerző: V. Gergo Dátum: kedd nov. 26, 2019 4:44 pm

BÁBOZÁS


Narrátor: Történetünk a Kerek Erdő közepén játszódik, ahol nagy boldogságban élt Medvepapa, Medvemama és hősünk, a kis Berci. Egy szép tavaszi napon Medvemama pitét akart sütni, hogy de elfogyott az áfonya, ezért így szólt Bercinek: ( mama): - Berci, kisfiam! Szaladj el egy kis áfonyáért! De tudod, hogy melyik úton kell menned! A kék jelzésű utat kövesd, rá ne térj a pirosra, mert ott sok veszély leselkedik rád!
Berci: Úgy lesz mama, sietek haza!

Megy, megy, mendegél fütyörészve a táblához, ahol a kék és piros út van.

Berci: Odanézzetek! Ti is látjátok azt a sok áfonyát a piros úton? Bár a másik úton sokkal szebbek és nagyobbak vannak, de ha a piros utat választom, hamarabb végzek.

Leszedi, örül, viszi a kosarát fütyürészve, de megszomjazik, és odamegy az útjában lévő folyóhoz.

Berci: Hú, de megszomjaztam, iszok ebből a folyóból egy kicsit!

Előbukkan a krokodil, és elkapja a macit.

Krokodil: Jaj de finom vacsorám lesz ma! A manóba, de a sót otthon hagytam. Mindjárt jövök, de addig téged kikötlek ehhez a fához, hogy el ne szökj!

Berci: Segítség, segítség!

Madár: Oh, hiszen ez Berci, máris rohanok segítségért!....Medvepapa, jöjjön gyorsan, Berci veszélyben van!

Narrátor: És az apuka, aki annyira szerette Bercit, hogy az életét is feláldozta volna érte, hanyatt-homlok elrohant a fiát megmenteni.

Berci: Kellett nekem a piros útra menni, miért nem hallgattam az anyukámra?! A kék úton még szebbek is voltak a gyümölcsök. De most már nincs visszaút! Nagyon egyedül érzem magam! Ének-A mélyből hozzád száll szavam..

Apa: Hála Istennek kisfiam, hogy megtaláltalak!

Hazamentek…

Anya: Látod kisfiam, ha engedelmeskedtél volna, nem kerültél volna bajba! Nagyon hálás lehetsz, hogy apukád megtalált és megmentett téged! Most már belátod, hogy mindent a te érdekedben mondtunk?

Berci: Igen, és megígérem, hogy legközelebb szót fogadok neked!
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
gergő

V. Gergo
Site Admin
 
Üzenetek: 1748
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 3:36 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Vissza: Jelenetek

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


 
cron