Teljesen ki vagyok


Teljesen ki vagyok

HozzászólásSzerző: V. Gergo Dátum: hétf. aug. 24, 2009 8:58 pm

Szabályok:

Csapatjáték bibliai személyekkel.

Hozzávalók: a mellékelt word oldal kinyomtatva, cédulákra vágva. Opcionális: Korabeli öltözék (lepedő, öv, kockás törölköző, fejpánt) x 2 (a játék gyorsítása végett), számítógép MS Excel (makrók futtatása engedélyezve)

Meg kell határozni a csapatok sorrendjét (Excel makró vagy pl. kalapból húzás segítségével - makró gyorsabb, de gépigény). Kiáll az első bibliai személy a csapatok elé, és elmondja az első jellemzőjét. Az meghatározott sorrendben első csapat rákérdezhet (1 jellemző alapján nem nagy eséllyel...).

Ha az elsők nem találják ki, a meghatározott sorrend szerint következő csapat kapja a következő jellemzőt a beöltözött bibliai személytől. Ez a csapat tehát már 2 jellemző és egy kizárható korábbi rákérdezéssel okosabb, úgyhogy esélyesebb. A csapatok és jellemzők így következnek tovább, amig valaki ki nem találja.

Amikor a meghatározott sorrend szerint az utolsó csapat is rákérdezett, nem az elsővel folytatjuk, hanem új sorrendet állapítunk meg - tehát CTRL+K-t nyomunk vagy újra húzunk a kalapból. Ez fontos, mert ez visz véletlenszerűséget és izgalmat a játékba, minden körben már sorrendben kérdezhetnek rá a csapatok, így nem alakul ki igazságtalan ritmusosság, és a csapatok figyelnek, mert bármelyik pillanatban következhetnek.

A csapat aki kitalálja az illető névet, 1 pontot kap, és rögtön a következő bibliai személy áll a színre, és a sorrend szerinti következő csapat kapja az első jellemzőt (tehát a kitalálásért nem jár újra jövés!).

Két file-t csatolok:
  • egy excel file, amiben a makró van. A Sheet 3-an kell a CTRL+K-t nyomogatni, hogy megkeverje a színeket
  • egy word file, amiben 12 bibliai személy van

A "Ne mondd ki" kártyák azért nem egy az egyben használhatók, ez a 12 elég jó, de nem egyforma nehéz persze...

Alkalmazás: Röviden annyit, hogy első alkalommal és sikeresen megvalósult Szeliden, 54 gyerekkel, 6 csapatban. 12 személyből a legeredményesebb csapat 4, sok csapat 2 és egy csapat 0 személyt talált ki. 2 alkalommal első rákérdezésre kitalálták. Mindig elegendőnek bizonyult a 8-9 meghatározás a kártyákon. A játék vége felé már nem volt konzisztens, hogy lányszereplőt lány, fiú szereplőt fiú mutat be, ezen jól szórakoztak (amikor egy lepedőkbe öltözött, letakart arcú "mistery" személy bejelentette: "Anya vagyok")
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
gergő

V. Gergo
Site Admin
 
Ãœzenetek: 1748
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 3:36 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Teljesen ki vagyok

HozzászólásSzerző: V. Gergo Dátum: csüt. aug. 27, 2009 1:29 am

Az előző hozzászólásomban kiegészítettem a szabályokat.
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
gergő

V. Gergo
Site Admin
 
Ãœzenetek: 1748
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 3:36 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Új Excel táblázat

HozzászólásSzerző: V. Gergo Dátum: csüt. júl. 14, 2022 10:21 am

Frissítettem a makrót, immár konfigurálható színekkel (csak állísd be az eredmény háttérszínét -- mind a 3-5. sorok!), konfigurálható csapatszám (2-6), és egy kattintásra induló 30sec visszaszámlálóval.

A 12 bibliai személy is belekerült a file-ba (2. sheet)
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
gergő

V. Gergo
Site Admin
 
Ãœzenetek: 1748
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 3:36 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Teljesen ki vagyok

HozzászólásSzerző: V. Gergo Dátum: csüt. júl. 28, 2022 12:54 pm

Idén ezt játszottuk Neszmélyen. 4 csapat, 11 kérdés ment le kb. egy óra alatt. Végeredmény: 4 3 2 2 pont, tehát elég kiegyenlített volt a játék. A szereplők nagyon ötletesen voltak beöltöztetve:
2022-07-27 09_33_50-Screenshots.jpg
Csatolmányok
Ehhez a hozzászóláshoz további anyagokat csatoltak.
Megtekintésükhöz regisztrálnod kell. A regisztráció ingyenes,
ráadásul még hozzászólásra is jogosít!
Kattints ide: regisztráció
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
gergő

V. Gergo
Site Admin
 
Ãœzenetek: 1748
Csatlakozott: vas. aug. 31, 2008 3:36 pm
Tartózkodási hely: Budapest


Vissza: Szellemi vetélkedők

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


 
cron